ŽÍT LEHCE


POPIS CELÉHO PROJEKTU

Popis celého projektu


Dokumentární série mapující příběhy život lidí, kteří žijí svůj sen. V každém dílu je citlivě představen život daného člověka. Jedná se o jemnou až meditativní sondu do života každého z účinkujících. Postupně se seznamujete s jejich pohledem na svět a necháváte se unášet krásnými záběry krajiny ve které tito lidé žijí. Námět vzniknul v roce 2019 na společných cestách karavanem napříč celou republikou.

Miro

Miro žil kdysi dávno materiální život. Jak sám říká:“Trpěl jsem a sbíral jsem doslova trofeje“. V průběhu své životní cesty, kterou v tomto příběhu popisuje přišel na to co je pro něj v životě důležité. Osobitým stylem pro něj vlastním barvitě popisuje cestu svým životěm, který ho zavál až na Valašsko, kde spokojeně žije ve své chalupě.

 

Délka: 26 min.
Jazyk: Čeština

Distribuce: Web Žít lehce

Ondra

Tento příběh se odehrává v Rumunsku, kde žije a hospodaří ve své poustevně Ondra Landa. Jeho příběh je troufám si říct naprosto jedinečný. V mládí trpěl úzkostmi a depresemi, kterých se nemohl zbavit. Jeho touha po uzdravení ducha ho vedla na cesty k původním kulturám (Maorské kmeny, Šintoistické svatyně). Poznání a klid našel v praktikování zazenu.

 

Délka: 32 min.
Jazyk: Čeština
Distribuce: Web Žít lehce

Potočné

Honza a Tonička jsou původem z Brna, kde měli svůj první menší pozemek, v pronájmu. Chtěli do většího a blíž k přírodě.  Jejich cesta je inspirativní hlavně v tom, že otevřeně vyslali do světa přání, že by chtěli pozemek, kde by mohli tvořit, ale nemají na něj peníze. Odpověď od vesmíru přišla za chvíli. Krásný příběh.

 

Délka: 30 min.
Jazyk: Čeština
Distribuce: Web Žít lehce

Jakub

Je původem z Vysočiny a nyní žije se svou rodinou v obci Růžďka, kde má parádní hektarových pozemek. Ano přímo v obci, respektive nad obcí. Jakub povídá o své cestě k pozemku a permakultuře. Také o důležitosti dovolit si otevřít se hojnosti a potřebě být víc svobodný. Zajímavý je také jeho přístup k práci. Rád si věci dělá sám, učí se vyrobit si co potřebuje, na místo toho, aby si to někde koupil.

 

Délka: 28 min.
Jazyk: Čeština
Distribuce: Web Žít lehce

Matějkovi

Mnozí z Vás je možná znáte z jejich krásného projektu Síla pro život. Štěpán a Melanie Matějkovi jsou rodiče 4 dcer a žijí společně nedaleko polských hranic v Jindřichovicích pod Smrkem. Momentálně cestují v karavanu. Zde se dozvíte jejich příběh, cestu k nezávislosti a blízkosti s přírodou. Velmi motivující a uvědomělé povídání o cestě ke zdraví, svobodě
a zodpovědnosti na všech úrovních.

 

Délka: 32 min.
Jazyk: Čeština
Distribuce: Web Žít lehce

Jožka

Jožka Zámečník je původem z jižního Valašska. Vyrůstal v hospodářské usedlosti a jeho snem bylo, je a vždy bude, pokračovat v tomto způsobu života. Popisuje tak svůj příběh, který ho vedl k místu, kde několik let žil a tvořil. Přečkal několik zim v nezateplené chatě, která mu byla útočištěm, když budoval svůj prostor. Je to velice vnímavý a duchovní člověk, se silným vztahem k přírodě.

 

Délka: 29 min.
Jazyk: Čeština
Distribuce: Web Žít lehce

Jagava Permafarma

Příběh Tomáše Fraňka je opravdu zajímavý. Z majitele prosperující firmy o několika stovkách zaměstnanců se stal permakulturní farmář tvořící v souladu s přírodou. Uvědomil si, že potřebuje změnu. Jeho životní styl zaměřený na výkon si vybral svou daň a Tomáš se rozhodnul jednat. Popisuje své důvody k tomuto rozhodnutí a to, jak vše probíhalo. Jeho přístup k sobě, lidem a ke krajině má silný duchovní rozměr.

 

Délka: 31 min.
Jazyk: Čeština
Distribuce: Web Žít lehce

KONTAKTUJ MNĚ

Pokud se ti líbí má práce a rád by jsi využil mé služby, případně máš dotaz ohledně mé tvorby, napiš mi. Rád ti tvůj dotaz zodpovím.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.